برو بالا

مجموعه مقالات پایان نامه لونا پروژه

عملکرد و نگهداری از توربینهای بخار

نوشته شده در شهریور ۴, ۱۳۹۴ | 353 views

توربین ها

هانطور که در فصل ۹ ذکر شده ، دو شیوه کلی برای تقسیم بندی توربین ها و جود دارد :

(۱) بوسیله بخارشان که وضعیتها را تأمین و تهی می کند و (۲)بوسیله ترتیب لوله محافظ و شافت شان. همچنین آنها بوسیله تجهیزات محرکه یا تجهیزات مکانیکی یا یک ژنراتور برقی (مولد برق) شناسایی می شوند . از نوع محرکه یا تجهیزات مکانیکی یا یک ژنراتور برقی ( مولد برق ) شناسایی می شوند . از نوع محرکه ، مستقیم یا انتقال یافته در توصیف توربین استفاده می شود . در ایالات متحده خدمات وسیع برقی نیروگاه های برقی که با سوخت کانی می سوزند و به میزان ۱۰۰ تا ۱۳۰۰ مگاوات برق تولید می کنند بر اساس یکی از این دو سیکل های سیستم طراحی می شوند :

  • سیستم های فشار زیر بحران با ۲۴۰۰ پوند در هر ۵/۱ اینچ مربع همراه با ۱۰۰۰ درجه فارنهایت ابرگرمش و ۱۰۰۰ درجه فارنهایت دمای گرمسازی .
  • سیستم های فشار زیر بحران با ۳۵۰۰ پوند در هر اینچ مربع همراه با ۱۰۰۰ درجه فارنهایت ابرگرمش و ۱۰۰۰ درجه فارنهایت گرمسازی .

با این حال ، با وجود تولید کننده های مستقل برق (IPPS ) در نیروگاهی که کمتر از ۱۰۰ مگاوات انرژی تولید می کند و سوختهای مختلف زیادی می سوزاند ، طراحهای سیکلی خیلی متفاوتی با فشارهای بخار کمتر از ۱۰۰۰ پوند در هر اینچ مربع و دماهای بخار ۷۵۰ درجه فارنهایت استفاده      می شود . با این وجود ، اهداف عملکرد این تسهیلات با خدمات وسیع برقی از جمله تولید برق با حداقل هزینه و بیشترین میزان اعتبار یکسان می باشد در حالیکه با تمام شرایط صدور جواز عملیات مواجه می شود. اغلب بدلیل مشکلات اساسی در رابطه با سوزاندن یک سوخت خاص ، دما و فشار بخار پایین تری مورد نیاز می باشد .

برای مثال ،هنگام سوزاندن فضولات جامد شهری ( MSW ) به دلیل ماهیت خوردگی سوخت دما و فشار بخار بالایی در دیگ بخار با فرسایش تسریع شده ای همراه می شود که این منجر به کاهش هزینه های دسترسی و نگهداری می گردد .

همچنین توربین ها برای به حرکت درآوردن تجهیزات مکانیکی بکار می روند و اغلب از فشار بخار ضعیفی یعنی کمتر از ۱۵۰ پوند در هر اینچ مربع استفاده می کنند که اغلب از محل استخراج داخل توربین اصلی بخار سرچشمه می گیرد . بنابراین دما و فشار بخار توربین بطور قابل توجهی بسته به کاربرد فرق می کند . با این وجود برای هر طرح ، دما و فشار بخار تولید شده ، فاکتورهای مهمی در تعیین بازده نهایی توربین می باشند . همچنین مصالحی که در ساخت توربین استفاده می شود نقش مهمی را در اجرای کلی آن بازی می کند .

توربین های بخار با فشار و دمای بالا عمدتاً در صنایع بزرگ و خدمات برق نیروگاهها استفاده می شوند . چنین نوع توربین و کاربردشان در شکل ۱- ۱۰ نشان داده شده است .

فشار برای انواع توربین ها معمولاً از ۴۰۰ تا ۳۵۰۰ پوند در هر اینچ مربع هرماه با دمای بخار تا ۱۰۰۰ درجه فارنهایت می باشد . بیشتر واحدهای بزرگ برای خدمات برقی با عمل گرمسازی کار می کنند. در اینجا بخار بعد از عبور از طریق مراحل توربین فشار قوی با یک گرمساز در دیگ بخار پس گرفته می شود یعنی مکانی که بخار با دمای اولیه اش گرم می شود و سپس با یک فشار ضعیف تر به توربین برمی گردد . توربین های فشار قوی گاهی بعنوان دستگاه های تقطیر استفاده می شوند . این ترتیب شامل نصب یک توربین فشار قوی در جایی می شود که دود و بخار وارد یک توربین فشار ضعیف می گردد ( زودتر نصب می گردد و فشار پایین تر عمل می کند ) . در اصل ، توربین فشار قوی در حالیکه برق تولید می کند ، بعنوان یک شیر فشار شکن عمل می کند . بدون دمیدن بخار به دستگاه فشار ضعیف ، میزان انرژی مشابه با آنچه که قبلاً تولید شده ، تولید می کند ، مشروط بر اینکه شرایط ورود و خروج بخار یکسان باقی بماند .

توربین شکل ۲- ۱۰ یک دستگاه ردیفی دو لاپهنا ( با هم مرکز دولاپهنا ) می باشد .

بخش بالایی ، یک توربین با فشار قوی و متوسط را بر روی تنها یک شافت نشان می دهد .

بخش پایینی دستگاه فشار ضعیف می باشد ، بخش سوار شده طرف راست هر کدام (نشان داده نشده) ژنراتور های برقی می باشند .

در عمل ، بخار اولیه از طریق دو دهانه ( بالا و پایین ) وارد توربین فشار قوی با ۳۵۰۰ پوند در هر اینچ مربع و ۱۰۰۰ درجه فارنهایت می شود . آن از طریق این توربین عبور می کند تا از سمت چپ (و پایین ) با تقریب ۶۰۰ پوند در هر اینچ مربع و ۵۵۰ درجه فارنهایت خارج شود و سپس به یک گرمساز در یک دیگ بخار که بخار دوباره با ۱۰۰۰ درجه فارنهایت گرم می شود ، منتقل می گردد . هنگام عبور از گرمساز ، بخار فشاری کمتر از ۶۰۰ پوند در هر اینچ مربع دارد زیرا فشار صدمات را کاهش می دهد و با ۱۰۰۰ درجه فارنهایت وارد دستگاه میانی ( در پایین مرکز ) می شود و از طریق توربین جریان مضاعف و بدون دمیدن از طریق دو دهانه بسمت بالا انتقال می یابد . این بخار وقتی به هر دو بخش دستگاه فشار ضعیف منتقل می شود و سرانجام به کندانسور وارد می شود تقریباً ۱۷۰ پوند در هر اینچ مربع و ۷۱۰ درجه فارنهایت می باشد .

 

لــــــــــونا پــــروژه   ۰۹۱۹۵۰۰۶۲۶۶

قیمت : 5500 تومان
لینک کوتاه این پروژه : http://lonadoc.com/?p=1097
فرمت فایل : word
تعداد صفحات : 57 صفحه

[parspalpaiddownloads id=”344″]

ipmg
برچسب‌ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار انگلیسی با متن
پروژه روان شناسی
سلام دنیا!
پروژه های حسابداری